Esita küsimus elik@nlib.ee

17.- 20. detsember 2002 INFONÄDAL: “Liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga – mida taotleti, mida saavutati?”

17.-20. detsembrini toimunud infonädalal Liitumisläbirääkimised Euroopa Liiduga – mida taotleti, mida saavutati?” vastasid helistajate küsimustele kell 13.00-15.30 tasuta euroinfo telefonil 800 3330 Euroopa Liidu spetsialistid ja praktikud.
Infonädalal oli iga päev telefonile vastamas ühe valdkonna asjatundjad.

Teisipäeval, 17. detsembril
vastasid teemal “Eesti kulud ja tulud Euroopa Liidus – eelarve ja regionaalpoliitika” Tiiu--Tatjana Reinbuch, Kadri Reinthal, Eero Pärgmäe.
Rahandusministeeriumi välisfinantseerimise osakonna planeerimise talituse juhataja kt Kadri Reinthal, riigieelarve osakonna juhataja asetäitja Tiiu-Tatjana Reinbusch, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna välisvahendite talituse juhataja Eero Pärgmäe ning Paide linnapea Tõnis Kõiv.
Kuku raadios vastas infopäeva raames helistajate küsimustele kell 14.30-15.00 Rahandusministeeriumi välisfinantseerimise osakonna juhataja Ivar Sikk.Kolmapäeval, 18. detsembril vastasid teemal “Liitumise mõjud ettevõtlusele – Euroopa Liidu siseturg ja tollid”
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi tööstusosakonna juhataja Merike Kompus, kaubandusosakonna ekspert Anneli Merike Kompus, Igor Tarassov, Anneli Andresson, Marek Uusküla.Andresson, Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna juhataja asetäitja Marek Uusküla ning Eurodek Transiit Eesti AS merevedude ekspedeerimise osakonna juhataja Igor Tarassov.
Kuku raadios vastas kell 14.30-15.00 Majandus- ja Kommunikatisooniministeeriumi asekantsler Signe Ratso.

 

Neljapäeval, 19. detsembril vastasid teemal “Põllumajandus, kalandus ja jahindus”
Põllumajandusministeeriumi avalike ja välissuhete osakonna nõunik Ants Laansalu, kalamajandusosakonna juhataja kt Andres Jagor, Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna peaspetsialist (jahindus) Peep Männil ning Aasta Põllumees 2002 Jaak Läänemets.
Kuku raadios vastas kell 14.30-15.00 Põllumajandusministeeriumi asekantsler Toomas Kevvai.

 

Reedel, 20. detsembril vastasid teemal “Sotsiaal- ja tööpoliitika ja isikute vaba liikumine”
Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler Piret Lilleväli, nõunik Pille Liimal, tööosakonna tööõiguse büroo jurist Ave Liitmäe ning Välisministeeriumi konsulaarosakonna Schengeni büroo direktor Lauri Bambus. Lauri Bambus, Ave Liitmäe, Pille Liimal, Piret Lilleväli.
Kuku raadios vastas kell 14.30-15.00 Sotsiaalministeeriumi nõunik Jana Järvik.
——————————————————————
KOKKUVÕTE INFONÄDALAST
17.-20. detsembrini väldanud infonädalal esitas 88 eestimaalast Euroopa Liidu asjatundjatele kokku 250 küsimust.
Infonädala raames vastasid iga päev kella 13.00-15.30 erineva valdkonna spetsialistid. Küsimusi oodati eelarve ja regionaalpoliitika kohta; Euroopa Liidu siseturust ja tolliliidust; põllumajandusest, kalandusest ja jahindusest; sotsiaal- ja tööpoliitikast ning isikute vabast liikumisest.
Enim teemakohaseid küsimusi esitati ettevõtlust tutvustaval päeval ning sotsiaal- ja tööpoliitikat ja isikute vaba liikumist käsitleval päeval. Aktiivsemad helistajad olid vastavalt infopäeva teemadele põllumehed ja ettevõtjad. Nädala lõikes moodustasid suurema helistajate grupi vanemad inimesed ning maapiirkondade elanikud. 14 küsimust kõlas vene keeles ning 4 küsimust soome keeles. 
Infonädalaga olid seotud kuus ministeeriumit – Rahandus-, Majandus- ja Kommunikatsiooni-, Põllumajandus-, Keskkonna-, Sotsiaal- ning Välisministeeriumid.