Esita küsimus elik@nlib.ee

15. veebruar 2007 “Määratlemata kodakondsusega isikute reisimisvõimalused”

Neljapäeval, 15. veebruaril kella 14–16 tutvustati tasuta infopäeval määratlemata kodakondsusega isikute reisimisvõimalusi ning pikaajaliste elanike liikumisõigusi Schengeni viisaruumis.

 

Teemat tutvustasid ja küsimustele vastasid Siseministeeriumi kodakondsus- ja migratsioonipoliitika osakonna nõunik Ele Russak, sama osakonna peaspetsialist Jane Ester, Välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Jaanus Kirikmäe ja Schengeni büroo direktor Gaida Rattus.

 

Viisavaba reisimisvõimalus avanes jaanuarist Euroopa Liidu liikmesriigis elavatele  kodakondsuseta (sh määratlemata kodakondsusega) isikutele, kes elavad seaduslikult liikmesriigis. Eesti liitumisel Schengeni õigusruumiga laieneb viisavaba reisimisõigus kõikidele kolmandate riikide kodanikele, kellel on liikmesriigi elamisluba. Selgitame, millised on liikumisõigusele kehtestatud erisused võrreldes pikaajaliste elanike ning Euroopa Liidu kodanikega. 

 

Infopäeval sai osaleda Rahvusraamatukogu kuppelsaalis ning euroinfo telefoni vahendusel. Üritusel oli järeltõlge vene keelde.

 

Infopäeva korraldasid Rahvusraamatukogu Euroopa Liidu infokeskus ja Europe Direct Tallinna infopunkt.
—————————————————————————-

 

KOKKUVÕTE:

 

Sise- ja Välisministeeriumi ametnikud vastasid kokku 13 küsimusele, mis puudutasid halli passi tunnustamist teistes EL riikides, ID-kaardiga reisimist, ajutise elamisloa kleebist, kooliõpilaste ekskursioone, pagulaste viisavaba liikumist jm.

 

Infopäeva ettekannetega saate tutvuda siin.

 

 

 

Intervjuu infopäevast andis venekeelsele Aktuaalsele Kaamerale Jaanus Kirikmäe ning üks üritusel osalenud kuulajatest.

 

Täname esinejaid ja osalejaid!