Esita küsimus 800 3330 Tasuta euroinfo telefon elik@nlib.ee

Eesti esindatus EL institutsioonides

Euroopa Komisjoni volinikuna töötab Andrus Ansip, kes on alates 2014. aasta 1. novembrist digitaalse ühtse turu asepresident.

Eestil on Euroopa Parlamendis 6 esindajat. Alates 2014. aastast kuuluvad Euroopa Parlamenti Urmas Paet ja Kaja Kallas Reformierakonnast, Marju Lauristin Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, Tunne Kelam Isamaa ja Res Publica Liidust, Yana Toom Keskerakonnast ning üksikkandidaadina valituks osutunud Indrek Tarand. Neist Tunne Kelam kuulub Euroopa Parlamendi suurimasse, Euroopa Rahvapartei (kristlike demokraatide) (EPP) fraktsiooni, Marju Lauristin Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni (S&D), Andrus Ansip, Kaja Kallas ja Yana Toom Euroopa demokraatide ja liberaalide liidu fraktsiooni (ALDE) ridadesse ja Indrek Tarand Roheliste/ Euroopa Vabaliidu (Greens/ EFA) fraktsiooni.
Vaata Eesti saadikud 2014-2019.

Eesti majandus- ja ühiskonnaelu mitmete alade esindajad on Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liikmed ning Eesti kohalikud omavalitsused osalevad Regioonide Komitee töös. Eestil on mõlemas komitees 7 liiget, komiteede koosseisu uuendatakse iga nelja aasta tagant.

Eesti esindaja Euroopa Kontrollikojas on Kersti Kaljulaid.
Eesti esindaja Euroopa Kohtus on Küllike Jürimäe ning Üldkohtus – Lauri Madise.

Allikas: Euroopa Komisjoni Esindus Eestis